چشمه میشی

اول که به شهر سی سخت رسیدیم از یه نفر دلیل نام گذاری شهر رو پرسیدم  که  گفت به این دلیل بوده که سی نفر مرد به این منطقه میان در قدیم و چون این منطقه کوهستانی هس و ارتفاع زیادی از سطح دریا داره گرفتار برف و بوران میشن و بالاخره نجات پیدا میکنن ! 

بعد از پرسجو از اهالی منطقه چشمه میشی رو بهمون معرفی کردن که واقعا این چشمه در سلسله جبار کوهای دنا منظره زیبایی رو به قلب طبیعت دوستان هدیه میکند و هوای ملایم و نزدیک به خنک منطقه  در گرمای مرداد ماه نسیم طراوت را با جسم نوازش میدهد . راستی این منطقه درخت های انگور زیادی داره و میتونه یه منطقه توریستی مدرن و عالی بشه چون واقعا استعدادش رو داره .

چشمه میشی که  به نظر میرسه ارتفاع زیادی را پیموده تا به لب جاده رسیده  ابی خنک دارد و با چشمه های دایمی و فصلی مناطق انجا کمی فرق دارد . راستی اگه به اون منطقه سفر کردید از هلوهای زعفرانی  ان منطقه بی نسیب نمانید.

 

 

  
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٩
تگ ها : طبیعت گردی

قلعه رودخان ( فومن)

 

 

 

به نظر تاریخ شناسان  و بساری از بازدیدکنندگانی که روز 5 مرداد از این اثر بسیار زیبای طبیعی بازدید نمودیم بهترین قلعه ایران به شما میرود . این قلعه که متاسفانه خیلی خوب مرمت نشده و ردپای سیمان های مرمت شده در این اثر به چشم میخورد. وقتی به ورودی قلعه رودخان میرسید انگار به یکی از درهای بهشت وارد شده اید .

 

از پایین ای کوه تا بالای کوه که قلعه قرار دارد حدود یک ساعت برای یک جوان راه است و چیزی که خیلی جای خود را خالی میبیند در انجا یک تله کابین مدرن مثل نمک ابرود است که میتواند زیبایی های مسیر رفتن به قلعه را هزار برابر کند .

502kovca770eb52ecdt.jpg

 

 

 

f09ndx80ked7bxrxh9z.jpg

 بقیه عکس ها در ادامه مطالب

 

ادامه مطلب   
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٦:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٩