معبد چک چک

معبد چک چک :

محلی مقدس برای زرتشتیان هست در حدود 30 کیلومتری اردکان یزد واقع شده و شما می تونید از اخرای جاده طبس ( نزدیک یزد) به این محل برید و از اردکان. هر ساله تعداد زیادی از زرتشتیان جهان و توریسم ها برای بازدید از این محل میان . مخصوصا از حدودای 20 خرداد که ایین هر ساله ی زرتشتیان در این محل برگزار میشه . اون روزی که ما اونجا بودی بارون سیل اسایی وسط کویر شروع به باریدن کرد که این ابشارهایی که از بالای کوه سرازیر شدن برا همین خاطر هستند و دایمی نیستن . خود معبد در دل کوه و در بالاترین محل از پایین کوه قرار قرار داره . اون ورز اجازه ورود به داخل رو به ما ندادن ( گفتند شما مسلمانید ! ) .

منظره معبد از پایین کوه :

ej18fnk0ku0k09zk855o.jpg

     ipx1qvxg5tltcnsq9cp1.jpg

 

ادامه مطلب   
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩

تالاب بین المللی کمجان

این عکس های جدیدی که در زیر می بینید گوشه ای از تلاش های خود جوش مردمی اهالی روستای طبیعت دوست کمجان به همراه بیل و بلدوزر ها هس که برای احیایی این تالاب تلاش می کنند  و گوشه ای از طبیعت این تالاب رو به شما  عزیزی که شاید هزاران کیلومتر با این منطقه فاصله داشته باشید و حتما تلاش این مردم با صفا رو ستایش می کنید  عرضه می کند .

گوشه این تابلو نوشته شده : احیا توسط گروه محلی

گیاهان تالاب بین المللی کمجان


 
تصویر خودش گویای همه چیز هست .

پرندگان در فاصله یک ماهه در خیلی جاها تخم گذاری کرده اند .

تلاش برای احیای تالاب بدون کمک هیچ ارگان دولتی .....

 تالاب کمجان - احیا توسط مردم بومی ( جمعه 8 بهمن 89 )

دزدی خبر گزاری مهر و  روزنامه جام جام ( مربوط به تالاب کمجان )

متاسفانه خبرگزاری ایلنا تعدادی از عکس های این وبلاگ رو به همراه توضیح نوشته های عکس ها در سایت خبرگزاری قرار داده ( روز 16 مهر ) و منبعی از این وبلاگ و یا نام عکاس رو ننوشته که برای این خبرگزاری اینجوری مطلب برداری واقعا شرم آوره.

  
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٩