منطقه سیوند ( فارس )

خیلی وقت بود دلم می خواست فریاد بزنم که ساختن یک سد به چه قیمتی ؟!   سیوند که یکی از مناطق زیبا و دیدنی فارس بود و همیشه صدای دل نواز آب رودخانه اش جاری بود  و باغ های فراوان اطراف این رودخانه و کناره ی این رود همیشه پر بود از مشتاقان طبیعت و چمشه های بی شمار کوه های سیوند مثال زدنی بود  با یک سد چند میلیون متر مکعبی ( سد سیوند) نابود نابود شد نه تنها این رودخانه رو از این منطقه گرفتن بلکه با تدبیر غلط شهرستان مرودشت که قطب اول تولید گندم کشور بود و منطقه کربال که از جمله نواحی زیر دست مرودشت و از اب همین رود که منبع اصلی تامین کننده رود کر که منشا اصلی کسب رتبه دوم برنج کشور توسط منطقه کربال شده بود را برای همیشه به دست فراموشی سپرد . بگذریم از ماجراهای که برای اسیب به ارامگاه کورش و سلسله مناطق تاریخی اطراف سیوند مطرح شد و همگی با یک پاسخ به کلی رد شد .

حالا دیگر خبری از جاری بودن اب در کوه های سیوند نیست . چشمه هایش شبیه به قطره چکان شده ان .  چه برسد به داد حیوانات بیشمارش .

حالا که دیگر از آن همه هیاهو خبری نیست چندی از درختان  کوه های سیوند ببینید  پاییز خودش گویای همه چیز است . ( هفته چهارم آذر 89 )

بقیه تصاویر را در ادامه مطالب ببینید

 

   انگار درختان از بی آبی دست به دعا برداشته اند .


   غروب در چهره درختان تشنه آب

 

 

 چای ان هم با هیزم و همراه سرما چیز دیگری هس

 

 

 فضولات خرس هم  زیاد دیدیم ولی حیف که خودش کم یاب شده بود !

پاییز خودش گویایی همه چیز است

 

نه به سرمای صبح و دم صبح نه خوابیدن ما زیر سایه درخت بعد از ناهار

 

 اینجا هم قبلا آبشاری زیبا بود  ولی به برکت سد سیوند تبدیل به ......

 

 خدایا کوه ها بارون نیاز دارن خودت برسون

 

ظهر هم ...............

 

 

  
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٦:٠٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ دی ۱۳۸٩
تگ ها : کوه پیمایی