جواهرده رامسر

جواهرده نگین زیبای غرب مازندران و یکی از معروفترین نقاط گردشگری این استان و شهرستان رامسر است. این منطقه کم نظیر در 30 کیلومتری شهرستان رامسر, در دامنه کوه‌های مرتفع سماموس و در میان مراتع و چمنزارها واقع شده است. جاده دسترسی به جواهرده از غرب رامسر آغاز شده و در تمام طول مسیر با شیبی تند در کنار دره و رودخانه صفارود ادامه می‌یابد. این روستا از این لحاظ که همیشه ابرهای زیادی پایین تر از سطح روستا قرار دارن معروفه و واقعا نزدیکی های روستا که می رسی یه حس عجیبی بهت دست میده که ابرها زیر پات قرار گرفتن این روستا آنقدر دیدنی و زیباست که هر کس برای یکبار از آنجا دیدن کرده سالها از خاطرش پاک نمیگردد .

  گزارش کامل + بقیه عکس ها 

 اگه به مناطق شمال میروید لباس های محلی رو فراموش نکنید .


پایین رودخانه صفارود در مسیر چواهرده . این رودخانه در ته دره واقع شده از هر جایی اقدام به رفتن به این رودخانه نکنید . همه جا از درخت پوشیده شده که کار رو مشکل تر میکنه .

جاده نزدیک های جواهر ده به همراه ابرها و قطرات ریز باران لذت یه سفر خوب رو به همراه میاورد

 

قسمتی از جواهر ده در تلاطم ابرها

جاده پیچ های خطرناکی داره . این پیچ ها رو + مه گرفتگی + لغزنده بودن جاده = مواظب باشید !

 همه روستا های منتهی به جواهرده و خود جواهر ده پر هستن از الونک هایی که ترشی های محلی فندق و عسل طبیعی میفروشن . ترشی برگ زردالو کیلویی 5 تومن ولی همین ترشی با کیفیت پایین تر اول جاده چالوس 9 تومن !

 دو تا ابشار به همین سبک در طول مسیر قرار دارند که در فاطله چند کیلومتری از هم قرار گرفته اند .

الاچیق های اجاره ای همگی ویو های زیبایی دارند !

بفرمائید !

این آرمین کوچولو هم پسر داییم هس

 ابرها به همراه طبیعت سرسبز و سکوت زیبایی خاصی رو به وجود اورده و سیل مشتاقان طبیعت رو به جواهر ده سرازیر میکنه

اگه اهل مسافرت هستید این اطلس جز جدایی ناپذیر سفر شماست که شامل : نقشه تمامی استان های ایران به همراه جاذبه های طبیعی و تاریخی و کلی موارد دیگه که گاهی خیلی به درد بخور هس . چاپ 90 این اطلس 9000 تومان هست .

 

  
نویسنده : سعید زارع ; ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٠